New materials for kids: vocabulary&speaking

Z racji zimowej przerwy, znalazłam wreszcie czas, aby stworzyć nowe materiały. Zamierzam wkrótce wykorzystać je na swoich lekcjach w szkole podstawowej. Postanowiłam , że podzielę się nimi na swoim blogu, być może część z Was postanowi wykorzystać materiały, podczas swoich lekcji.

Pakiet zawiera:

1. My house- picture and vocabulary cards. Karty obrazkowe będą idealne do tego, by dzięki nim wprowadzić lub utrwalić słówka pomieszczeń . Dodatkowo przygotowałam do nich napisy. Wystarczy je poprzecinać wzdłuż linii przerywanych, a zadaniem uczniów będzie ułożenie, na nowo, ich nazw. Następnie czas na  spelling ; uczeń ma za zadanie przeliterować wyraz, który ułożył. Dajemy mu chwilę na zastanowienie się i literuje słówko, po angielsku oczywiście.

2. Speaking cards. What has your town got? Karty mają na celu utrwalenie odpowiedzi na pytania , z wykorzystaniem zdań twierdzących : ‚My town has got….’ oraz przeczących ‚My town hasn’t got…’. W dolnym rogu każdej z kart, znajdują się wyrazy miejsc , które można zobaczyć w poszczególnym mieście. Każdy uczeń losuje jedną kartę i buduje krótką wypowiedź. Idealny materiał dla drugoklasistów. Każdą kartę wzbogacają kolorowe rysunki budowli, dzięki którym uczniowie mogą uzupełnić swoją wypowiedź o barwy czy rozmiary danego obiektu. Mogą też określić położenie danego budynku. Na przykład: ‚ My town has got a big park. The park is next to the cinema. ‚

I jak podobają Wam się stworzone przez mnie pomoce i pomysły na ich wykorzystanie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.   Aleksandra

https://www.instagram.com/aleksenglish4u/

Zwykły wpis

2 myśli w temacie “New materials for kids: vocabulary&speaking

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.