Wiele ścieżek w języku angielskim- którą wybrać?

ciekawy projekt okładki, zachęca do lektury!

Chciałabym Wam dzisiaj polecić książkę, wydawnictwa Rozpisani.pl- Wiele ścieżek w języku angielskim- którą wybrać? autorstwa Pawła Łysia. Adresatem tej publikacji są zarówno nauczyciele języka angielskiego, którzy chcą usystematyzować swoją dotychczasową wiedzę z zakresu gramatyki języka angielskiego, jak i uczniowie których znajomość angielskiego jest przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym.
A jeśli jesteś nauczycielem, który uczy dorosłych i zależy Ci by w przystępny sposób wyjaśnić swoim uczniom, przydatne w komunikacji, zagadnienia gramatyki angielskiej ta pozycja jest właśnie dla Ciebie!
Niewątpliwym atutem tej książki jest jej przejrzystość. Jest podzielona na kilkanaście, niezależnych od siebie działów, które ukazują przykłady użycia czasów angielskich i zwrotów, w odpowiednim kontekście sytuacyjnym. Książka przeniesie czytelnika do restauracji, kina, parku i recepcji w hotelu. Czytelnik może więc sięgnąć do rozdziału, który najbardziej go zainteresował, nie musi zaczynać lektury od rozdziału pierwszego.
Każdy rozdział zawiera klarowne wyjaśnienia omawianych zagadnień, które są obrazowane przykładami w postaci dialogów i ilustracji. Ambitne dialogi, które odnajdziemy w tej publikacji są pełne nieformalnego i pół formalnego języka, a więc takiego którym native speakerzy posługują się na co dzień. Znajdziemy tam więc takie zwroty jak: You never, Oh...Tell me about it!, What he is saying is rubbish, Sound’s great!, Take it easy!, Yeah mate, Off you go then, It gets me every time! etc. A to wszystko po to by ułatwić zapamiętywanie struktur i nauczyć się swobodnie reagować na pytania w języku angielskim.
Jako podsumowanie każdego rozdziału, mamy zapewnione ćwiczenia typu filling the sentence gaps lub także tłumaczenia zdań z języka polskiego na angielski. Pojawiające się w książce ćwiczenia, mają na celu wykorzystanie pozyskanej wiedzy w szerszym kontekście. W przypadku problemów z ich rozwiązaniem znajdziemy załączony klucz odpowiedzi.
Kolejnym atutem tej publikacji są barwne przykłady. Jej autor objaśnia różne językowe zawiłości. Na przykład, jakiego przedimka powinniśmy użyć, gdy chcemy powiedzieć po angielsku na spotkaniu. Czy poprawne jest : at a meeting czy in a meeting . A co z użyciem czasowników, see i hear? Czy możemy ich używać, wyłącznie w czasie Present Simple, bo odnoszą się do zmysów ? Czy aby na pewno popełnimy błąd, stosując je w czasie Present Continuous i mówiąc: I can’t belive what I’m seeing! Autor zwraca też uwagę, na poprawne używanie czasów gramatycznych przy budowaniu pytań. Czy powinniśmy zapytać: What happened? czy może What’s happened? Jak wskazuje tytuł publikacji, często mamy do wyboru kilka ścieżek.

przejrzyste ilustracje
wykorzystanie nazwisk sławnych osób
ciekawe zagadnienia gramatyczne
obrazki, ułatwiające zrozumienie struktur
kreatywne ćwiczenia
dialogi pełne humoru
ambitne dialogi
    Główne atuty książki:
 • przejrzyste ilustracje
 • scenki sytuacyjne
 • wykorzystanie nazwisk sławnych osób, które umilą naukę i zapamiętywanie
 • przydatne angielskie idiomy
 • najtrudniejsze zagadnienia angielskiej gramatyki
 • praktyczne ćwiczenia
 • jasne przykłady
 • zastosowanie gramatyki w kontekście Po lekturze tej książki, czytelnik :
 • pozna ciekawostki gramatyczne
 • będzie bardziej świadomie dobierał słowa i czasy
 • zapamięta nieformalne wyrażenia
 • sięgnie po dodatkowe źródła, na przykład słownik idiomów
 • rozwinie umiejętności konwersacyjne, takie jak: zadawanie pytań
 • oduczy się stosowania błędnych przyzwyczajeń

Książka jest dostępna w wielu księgarniach internetowych oraz w empiku. Zachęcam do jej lektury! Aleksandra

Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.