Nauka angielskiego z książkami Usborne’a

barwna okładka przyciąga uwagę

Chciałabym Wam dzisiaj polecić książkę wydawnictwa Usborne – First Illustrated Grammar and Punctuation.
Niewątpliwym plusem tej publikacji jest jej przejrzystość. Pozycja posiada dwa główne działy: gramatykę i interpuncję. W dziale gramatycznym znajduje się omówienie podstawowych części budowy zdania, takich jak rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki oraz przysłówki. Książka krok po kroku przechodzi do trudniejszych zagadnień, czyli do przedimków określonych i nieokreślonych (a, an, the) i łączników zdań.
Publikacja w ciekawy sposób wprowadza do nauki podstawowych czasów gramatycznych. Ukazuje przykłady użycia czasów w odpowiednim kontekście. Nie zasypuje szeregiem reguł, a skupia się na ich poprawnym wykorzystaniu. W książce znajdziemy następujące czasy: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect Simple, Past Simple, Past Continuous (patrz zdjęcie- zagadnienia gramatyczne ).


Dodatkowym atutem książki jest poruszenie tematu angielskiej interpunkcji, z którą wielu uczniów sobie nie radzi. Znajdziemy tu wyjaśnienia dotyczące użycia apostrofów oraz poprawnego stawiania przecinków.
Każde zagadnienie jest wzbogacone o ciekawe przykłady. Jako podsumowanie każdego podrozdziału znajdziemy miniquizy typu spot the difference, spot 7 nouns, replace the words lub find the mistake. Na końcu publikacji mamy klucz odpowiedzi oraz słowniczek.

nauka przedimków może być ciekawa

Publikacja przyciąga uwagę barwną okładką, kolorowymi stronami i zabawnymi ilustracjami. Sama często korzystam z niej w trakcie zajęć indywidualnych i polecam innym nauczycielom. Na pewno zmotywuje ona do nauki nawet najbardziej opornych uczniów!
Książka jest w całości w języku angielskim, dlatego nadaje się dla uczniów od 3 klasy wzwyż.

Książkę możecie zamówić w atrakcyjnej cenie, bezpośrednio u Olgi Ciaszkiewicz. Możecie przy tym liczyć na ekspresową dostawę oraz 10% rabatu przy podaniu kodu: ALEKSENGLISHFORU Oto link do sklepu: https://www.facebook.com/OlgasEnglishBooks/

podrozdział o rzeczownikach


Llamas in pyjamas and other tales (Usborne Phonic Readers) 

proste zdania i kolorowe obrazki przyciągną uwagę najmłodszych

Polecam Wam również zestaw sześciu opowiadań tego wydawnictwa. Najbardziej upodobałam sobie opowiadanie Lyamas in pyjamas. Fabuła skupia się na historii trzech zabawnych lam, które kupują sobie szałowe piżamy i urządzają piżama-party.Opowiadania nadają się zarówno dla najmłodszych jak i dla uczniów rozpoczynających już naukę czytania. Każda opowiastka skupia się na odrębnych dźwiękach fonetycznych, dzięki czemu można ćwiczyć poprawną wymowę. Są napisane prostym, rymowanym językiem, przez co zapadają w pamięć na dłużej. Książeczki posiadają barwne ilustracje, które zachęcają do czytania. Cały zestaw opowiadań zakupicie w promocyjnej cenie u Olgi Ciaszkiewicz. Link poniżej:

https://www.facebook.com/OlgasEnglishBooks/

dzieciaki pokochają niesforne lamy

Zwykły wpis

Jedna myśl w temacie “Nauka angielskiego z książkami Usborne’a

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.