What’s the weather like today… czyli lekcja o pogodzie

Pogoda jest tematem, który często pojawia się na zajęciach angielskiego, w klasach I-III. Z racji, że na swoich zajęciach wkrótce czekają mnie zajęcia o pogodzie, przygotowałam aktywności, które oderwą dzieci od książek, a jednocześnie nauczą poprawnej pisowni słówek oraz uwolnią ich wyobraźnię poprzez śpiewanie piosenki o pogodzie. Celem lekcji będzie nauczenie uczniów piosenki What’s the weather like today?. Pochodzi ona z podręcznika z serii Hello Explorer 1. Zanim uczniowie zaśpiewają piosenkę, czeka na nich kilka gier i zabaw.

  1. Matching puzzles- To ćwiczenie polega na odnalezieniu właściwej nazwy i przyporządkowanie jej do konkretnego obrazka. Na przykład: wyraz sunny, który uczeń musi dopasować z obrazkiem przedstawiającym słońce. Przebieg gry: Nauczyciel zaczepia na magnesy obrazki do tablicy. Uczniowie pojedynczo losują napis, który znajduje się w kopercie, po odczytaniu go, przyczepia pod właściwym obrazkiem.
  2. Missing letters- Nauczyciel pokazuje słówko, zadaniem klasy jest o odgadnięcie brakującej litery.
  3. Kolejnym krokiem jest rozwiązanie karty pracy- Colourful Clouds. Uczniowie pracują indywidualnie. Muszą tak połączyć chmurki by powstały poprawne nazwy pogody. Wszystkie słówka zapisują na przerywanych liniach.
  4. Krok czwarty. Nauczyciel siada na dywanie wraz z uczniami. Wszyscy siedzą w kole. Nauczyciel pokazuje fragmenty puzzli, które przedstawiają różne aktywności. Są to: ride a bike, fly a kite, play a game etc. Następnie, nauczyciel rozkłada te karty na dywanie. Potem kawałki puzzli z pogodą i mówi: It’s windy, we can fly a kite…! Kładzie puzzel z obrazkiem- przechylone drzewo i czeka, aż jakiś spostrzegawczy uczeń dopasuje do niego obrazek na, którym dzieci z puszczają latawce. Tym sposobem nauczyciel przechodzi przez kolejne wersy piosenki i sprawia, że uczniowie zapamiętują jej słowa. Celem tej gry jest także zrozumienie słów piosenki.
  5. Krokiem ostatnim lekcji jest wspólne zaśpiewanie piosenki. Wszystkie materiały, do lekcji znajdują się poniżej. Wystarczy je wydrukować, zalaminować i wyciąć. Enjoy! Aleksandra P.S: Koniecznie dajcie znać w komentarzu jak podobały się Waszym uczniom! 🙂
Activity 1
Activity 3- colorful clouds
Activity 4- song puzzles

https://www.facebook.com/aleksenglishforu.org/?modal=admin_todo_tour

https://www.instagram.com/aleksenglish4u

Zwykły wpis

6 myśli w temacie “What’s the weather like today… czyli lekcja o pogodzie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.